Esenciální olej Eukalyptus BIO 10 ml Wolfberry Zobrazit větší

Esenciální olej Eukalyptus BIO 10 ml Wolfberry

40782

Nový produkt

Esenciální olej Eukalyptus BIO 10 ml Wolfberry má blahodárné účinky nejen na tělo, ale i na psychiku. 100% čistý éterický BIO olej je skvělý jako saunová infuze nebo pro zlepšení vzduchu v místnosti.

Více informací

share

87 Kč s DPH

8 700 Kč/l

Více informací

Jak používat BIO eukalyptový esenciální olej
Nejznámějším způsobem využití éterických olejů je jejich inhalace z aromalampy. Do nádobky s vodou nakapejte 2-5 kapek éterického oleje, zapalte svíčku nebo nechte volně odpařovat. Konkrétní množství je závislé na velikosti prostoru a jeho větratelnosti. Éterické oleje a směsi můžete použít například také k inhalacím při saunování. Olej nakapejte na kousek látky, buničiny či papíru a nechte odpařovat. Éterické oleje lze nakapat do vody a nalít přímo na rozpálené kameny. Kromě inhalací se dají éterické oleje a jejich směsi doporučit ke koupelím, masážím, obkladům nebo k přípravě aromaterapeutické kosmetiky. Olej je vhodný také do difuzéru. Eukalyptová silice se doporučuje kombinovat se silicí levandulovou, citronovou, citronelovou, meduňkovou, borovicovou, růžovou, rozmarýnovou, mátovou nebo tea tree olejem.
Upozornění: Používejte v rámci zachování účinnosti éterické oleje a jejich směsi tak, abyste je vzájemně střídali. Jelikož éterické a vonné oleje zvyšují fotosenzitivitu pokožky, nenavštěvujte po aplikaci solárium ani nevystavujte pokožku přímému slunečnímu záření!
Éterický olej není určený pro těhotné a kojící ženy, dále pro děti do deseti let věku. Neaplikujte éterický olej na kůži bez zředění v nosném (rostlinném) oleji.

Charakteristika
Esenciální olej z listů eukalyptů (Eucalyptus globulus) je bezbarvá až světle žlutá, někdy až nazelenalá kapalina. Má svěží, charakteristickou a kořeněnou vůni podobně jako kafr. Blahovičníky neboli eukalypty, jedny z největších stromů světa, které mohou dosáhnout výšky až 140 m, řadíme do čeledi myrtovitých. Ačkoli tyto stromy, případně i keře pocházejí původně z Austrálie a Tasmánie, dnes se s nimi můžeme setkat prakticky v celém tropickém a subtropickém pásmu, včetně Středozemí. Blahovičníky obsahují v listech tzv. eukalyptol neboli cineol, který je hlavní složkou eukalyptové silice (70%-90%). Olej má velice příjemnou kafrovou vůni a je využíván jako insekticid a repelent. Hlavní sloučeniny jsou 1,8-cineol, pineny a limonen. V nízké koncentraci je přítomen také p-cymen a y-terpinen. Esenciální olej z eukalyptu globulus se vyrábí z čerstvých nebo sušených listů a pupenů destilací vodní párou. U sušených listů je výtěžek mezi 1,6 a 3%. Pro své účinky našel využití také v kosmetické oblasti – je vhodný zejména na mastnou a unavenou pleť. Používá se hojně také do masážních olejů a emulzí určených pro namožené svaly, má též deodorační účinky. Při zevním použití na pleť je nutno používat jen nízké koncentrace eukalyptové silice, neboť může dráždit oči a způsobit zčervenání pokožky.
Některé ze sloučenin éterického oleje z listů eukalyptu (limonen) mají alergenní potenciál.

INCI:Eucalyptus globulus leaf oil.

Složení
100% BIO eukalyptový esenciální olej je bez přidaných látek a konzervantů.
Neobsahuje také žádné CMR (karcinogenní, mutagenní a reprodukční toxiny). Kromě toho nebyly CMR použity při jeho přípravě nebo výrobě. Je 100% čistý, přírodní, pravý a zcela bez nanočástic. Nebyl vyroben s parabeny ani žádné neobsahuje.
Hlavní sloučeniny jsou 1,8-cineol, pineny a limonen. V malé koncentraci jsou p-cymen a y-terpinen.

Skladování
Skladujte na suchém a tmavém místě. Chraňte lahvičku před dětmi a nevystavujte ji slunečnímu záření, dlouhodobé přítomnosti vzduchu a tepla, jelikož se tím snižuje životnost éterického oleje.

Země původu
Čína

Výrobce
Wolfberry s.r.o., Bohunická 5, 619 00 Brno

Objem
10 ml

30 dalších produktů ve stejné kategorii: