Esenciální olej Levandule BIO 10 ml Wolfberry Zobrazit větší

Esenciální olej Levandule BIO 10 ml Wolfberry

40785

Nový produkt

Esenciální olej Levandule BIO 10 ml Wolfberry je 100% čistý éterický olej BIO je skvělý jako saunová infuze nebo pro zlepšení vzduchu v místnosti.

Více informací

share

109 Kč s DPH

10 900 Kč/l

Více informací

Jak používat BIO levandulový esenciální olej
Nejznámějším způsobem využití éterických olejů je jejich inhalace z aromalampy. Do nádobky s vodou nakapejte 2-5 kapek éterického oleje, zapalte svíčku nebo nechte volně odpařovat. Konkrétní množství je závislé na velikosti prostoru a jeho větratelnosti. Éterické oleje a směsi můžete použít například také k inhalacím při saunování. Olej nakapejte na kousek látky, buničiny či papíru a nechte odpařovat. Éterické oleje lze nakapat do vody a nalít přímo na rozpálené kameny. Kromě inhalací se dají éterické oleje a jejich směsi doporučit ke koupelím, masážím, obkladům nebo k přípravě aromaterapeutické kosmetiky. Olej je vhodný také do difuzéru k přímé inhalaci. Je také přírodním repelentem proti komárům. Je využíván při péči o pleť, koupelích, masážích v kombinaci s kvalitním rostlinným olejem, ale také jako přísada při praní a sušení prádla nebo do úklidových a čisticích prostředků.
Upozornění: Používejte v rámci zachování účinnosti éterické oleje a jejich směsi tak, abyste je vzájemně střídali. Jelikož éterické a vonné oleje zvyšují fotosenzitivitu pokožky, nenavštěvujte po aplikaci solárium ani nevystavujte pokožku přímému slunečnímu záření!
Éterický olej není určený pro těhotné a kojící ženy, dále pro děti do tří let věku. Neaplikujte éterický olej na kůži bez zředění v nosném (rostlinném) oleji.

Charakteristika
Esenciální levandulový olej je bezbarvá až světle žlutá kapalina. Rostlina levandule je trvalka a roste jako dřevnatý keř, který dosahuje výšky růstu až 1 metr. Větve jsou vzestupné a vzpřímené. Úzké listy jsou chlupaté, 40 a 50 mm dlouhé a vykazují šedivou chlupatou plst. Modré až fialové květy jsou uspořádány do 6 až 10 tzv. falešných přeslenů na klasech připomínajících uši. Levandule je známá především pro svou typickou, nezaměnitelnou, hlubokou až bylinnou vůni. Druh pravé levandule (Lavandula angustifolia) patří do rodu levandule (Lavandula, podčeleď Nepetoideae) z čeledi labiate (Lamiaceae). Původně se vyskytovala pouze v západním Středozemí, ale kulturou se rozšířila po celém Středozemí. Tradiční oblastí pěstování je Provence v jihovýchodní Francii. Organický levandulový BIO olej se získává destilací vodní párou z kvetoucích výhonů pravé levandule (Lavandula angustifolia).
Některé ze sloučenin éterického levandulového oleje (Limonen, linalyl acetát a linaool) mají alergenní potenciál.

INCI:Lavandula angustifolia oil.

Složení
100% BIO levandulový esenciální olej je bez přidaných látek a konzervantů.
Neobsahuje také žádné CMR (karcinogenní, mutagenní a reprodukční toxiny). Kromě toho nebyly CMR použity při jeho přípravě nebo výrobě. Je 100% čistý, přírodní, pravý a zcela bez nanočástic. Nebyl vyroben s parabeny ani žádné neobsahuje.
Hlavními sloučeninami jsou linalool a linalyl-acetát. Ocimeny, terpinen-4-ol a limonen jsou obsaženy v menším množství.

Skladování
Skladujte na suchém a tmavém místě. Chraňte lahvičku před dětmi a nevystavujte ji slunečnímu záření, dlouhodobé přítomnosti vzduchu a tepla, jelikož se tím snižuje životnost éterického oleje.

Země původu
Bulharsko

Výrobce
Wolfberry s.r.o., Bohunická 5, 619 00 Brno

Objem
10 ml

30 dalších produktů ve stejné kategorii: