Himalájská sůl růžová jemná 250 g Wolfberry

40213

Nový produkt

Himalájská sůl růžová jemná 250 g Wolfberry. Nerafinovaná přírodní krystalická sůl s obsahem 84 stopových prvků. Bez umělých anorganických aditiv, chemického fluoru a jódu.

Více informací

share

18 Kč s DPH

72 Kč/kg

Více informací

Charakteristika
Himálajská růžová sůl se těží v Pákistánu. Tato sůl se vyskytuje v načervenalé, nebo růžové barvě, ale není žádnou vzácností ani její bílá, transparentní forma. Růžová himálajská sůl je neuvěřitelně čistá, protože je 250 milionů let stará, takže se na ní nepodepsala civilizace jako například u mořské soli, která je těžena ze znečištěných oceánů.

Pro konzumaci je vybíráno jen asi 10% nejkvalitnější soli a ta je pravidelně kontrolována v nezávislých laboratořích. Sůl obsahuje 88 prvků, z toho 84 minerálů, které jsou v tak malých částicích, že jsou snadno absorbovány buňkami lidského těla. V té to soli se nachází mimo jiné i hořčík, draslík, vápník, železo, zinek a jód.

Krystaly růžové soli vznikaly miliony let pod velkým tlakem na sobě ležících hornin. Svoji růžovou barvu získala sůl díky obsahu oxidu železa a široké škále dalších minerálů. Jen pro zajímavost – v minulosti byla tato sůl v Evropě nazývána královskou solí, protože byla vyhrazena pouze pro členy královské rodiny.

Wolfberry himálajská růžová sůl se těží z dolů ručně, v souladu s přírodou a dlouholetou tradicí. Při těžbě se tedy nepoužívají žádná mechanická zařízení nebo trhaviny. Poté, co je sůl vytěžena, promývá se vodou a následně suší. Pak se mele na požadovanou hrubost.

Použití
Sůl je sterilně zabalena a je tedy vhodná k přímé konzumaci a běžnému dochucování pokrmů. Neobsahuje žádné přidané chemické sloučeniny, a tak se výborně hodí i do relaxačních koupelí. Právě z nich totiž dokáže pokožka vstřebávat obsažené minerály, takže si organismus v takové koupeli nejen krásně odpočine, ale zároveň doplní potřebné látky.

Složení
Himalájská sůl růžová 100%

Nutriční hodnoty na 100 g:
Energie:
12 kJ/3 kcal; Tuky: <0.5g, z toho nasycené mastné kyseliny: 0 g; Sacharidy: 0 g, z toho cukry: 0 g; Vláknina: < 0,5 g;  Bílkoviny: 0.9 g; Sůl: 95 g. Bez přídavku protihrudkující směsi.

Skladování
Skladujte v temnu a suchu

Alergeny
bez alergenů

Země původu
Pákistán

Výrobce
Wolfberry s.r.o., Bohunická 5, 619 00 Brno

Obsah
250 g

30 dalších produktů ve stejné kategorii: