Kešu pražené solené Medium 500 g

40311

Nový produkt

Kešu pražené solené Medium 500 g. Vynikající pražená a solená pochoutka jak k přímé konzumaci, tak na vaření a pečení.

Více informací

share

298 Kč s DPH

Více informací

Charakteristika
Medium pražené kešu ořechy jsou krásně křupavé a mají jemnou chuť. Díky kvalitnímu zpracování je lze konzumovat buď přímo, nebo je přidávat do salátů, dresinků a různých pečených, případně vařených jídel. Vynikající jsou také rozmixované například s vodou, růžovou solí, česnekem a bylinkami.

Kešu ořechy nelze v obchodech koupit ve skořápkách, protože vnitřek skořápek obsahuje lepkavý olej kardol, který musí být z oříšků komplikovaně, ale pečlivě odstraněn. Tento olej se využívá při průmyslové výrobě insekticidů a laků. Protože se jedná o poměrně náročnou proceduru, než jsou kešu vhodné ke konzumaci, patří právě tyto ořechy na trhu k těm dražším.

Kešu ořechy obsahují méně tuků než většina jiných ořechů, navíc asi 82% těchto tuků jsou nenasycené mastné kyseliny. A aby toho nebyla málo, tak z těchto 82 % nenasycených mastných kyselin patří k mononenasyceným. Kromě toho ale v kešu oříšcích najdete i poměrně značné množství pro organismus důležitého draslíku, hořčíku nebo fosforu.

Složení
Kešu ořechy 97,8%, sůl 1,5%, rostlinný olej 0,7%.

Nutriční hodnoty ve 100 g
Energie:
2433 kJ / 581 kcal;  Tuky: 48 g - z toho nasycené 7.2 g; Sacharidy: 30 g - z toho cukry 5 g; Vláknina: 3.3 g; Bílkoviny: 17 g; Sůl: 1,5 g

Skladování
V suchu a temnu.

Alergeny
Ořechy a výrobky z nich

Země původu
Indie

Výrobce
Wolfberry s.r.o., Bohunická 5, 619 00 Brno

Obsah
500 g

6 dalších produktů ve stejné kategorii: