Lněné semínko hnědé BIO 500 g Wolfberry

40176

Nový produkt

Lněné semínko hnědé BIO 500 g Wolfberry je vynikajícím zdrojem nenasycených mastných kyselin, vitamínů, minerálů, vlákniny a ligninů. V BIO kvalitě, bez GMO, z kontrolovaného ekologického zemědělství.

Více informací

share

86 Kč s DPH

172 Kč/kg

Více informací

Charakteristika
Lněné semínko obsahuje vysoké množství omega 3 mastných kyselin, jejichž obdoba se nachází i v rybách. Tyto kyseliny působí preventivně na choroby srdce a cév, ve lněném semínku se navíc nachází převážně kyselina linoleová, které se ve stravě přijímá všeobecně nedostatečné množství.

Lněné semínko mimo toho obsahuje téměř dvakrát tolik kvalitních bílkovin než maso a vysoké procento rozpustné i nerozpustné vlákniny. Sto gramů lněného semínka totiž obsahuje více vlákniny, než je referenční hodnota příjmu. Mimo to byly ve lněném semínku zjištěny i lignany, které napomáhají v prevenci nádorových onemocnění a osteoporózy.

Lněné semínko je výborným doplňkem jídelníčku, ale musí se důkladně rozkousat, nebo před konzumací rozdrtit. Celá zrníčka by totiž prošla trávicím traktem bez toho, že by z nich organismus dokázal vstřebat všechny výživné a zdraví prospěšné látky. Celá semínka lze skladovat poměrně dlouhou dobu, drcená však podléhají poměrně brzy žluknutí.

Lněná semínka napomáhají k normálnímu trávení, normální funkci střevního traktu, ke kontrole tělesné hmotnosti, normální funkci prostaty a přináší komfort při menopauze. Pozor! Konzumovat lněné semínko v těhotenství se doporučuje až od 35. týdne!

Wolfberry lněná semínka jsou v BIO kvalitě, bez GMO a z kontrolovaného ekologického zemědělství. Můžete je jíst syrová, nebo je přidávat například do polévek, salátů, různých vegetariánských a masových karbanátků, pečiva, chleba, moučníků, ale i palačinek.

Složení
Lněná semínka hnědá BIO 100%

Nutriční hodnoty na 100g
Energie:
2234 kJ / 534 kcal; Tuky: 42 g – z toho nasycené: 3.7 g; Sacharidy: 1.6 g – z toho cukry 1.6 g; Vláknina: 27 g; Bílkoviny: 18 g; Sůl: 0,08 g

BIO výrobek pod kontrolou: CZ-BIO-002

Skladování
Skladujete v suchu a temnu

Země původu
Polsko

Výrobce
Wolfberry s.r.o., Bohunická 5, 619 00 Brno

Obsah
500 g

30 dalších produktů ve stejné kategorii: