Rozinky BIO 100 g Wolfberry

40041

Nový produkt

Rozinky BIO 100 g Wolfberry jsou nesířené, pěstované na ekologické farmě. Tento pamlsek s vysokým obsahem energie ocení nejen sportovci.

Více informací

share

30 Kč s DPH

300 Kč/kg

Více informací

Charakteristika
Nesířené Wolfberry BIO rozinky mají krásně slaďoučkou a plnou chuť, jsou získané z ekologického zemědělství a nejsou konzervovány oxidem siřičitým ani siřičitany. Výborně se hodí k přímé konzumaci, do různých směsí sušeného ovoce, nebo na vaření a pečení.

Ne nadarmo říkaly naše babičky, že jedna rozinka se rovná jedné kapce krve. 100 g rozinek obsahuje pouze 3 g bílkovin a 0,5 g tuků, zato však 79 g glukózy a fruktózy, což vysvětluje to, že velmi rychle dodávají energii. Na rozdíl od bonbónů a podobných pamlsků, zde přítomná vláknina, zpomaluje uvolňování jednoduchých cukrů do krve.

U rozinek byla měřena tzv. ORAC hodnota, která zjišťuje antioxidační kapacitu potravin, přičemž doporučená denní dávka je 5000 těchto jednotek. 100 g rozinek obsahuje 3406 ORAC, zatímco stejné množství brokolice 3083, nebo pomeranče mají 2103 jednotek.

V rozinkách je mimo jiných látek obsažený také inulin, který má příznivý vliv na střevní mikroflóru. Ta vytváří vhodné podmínky pro práci tlustého střeva a nepřímo tak bojuje proti jeho nádorovým onemocněním.

Podle nejnovějších průzkumů se ukazuje, že v rozinkách se nachází kyselina oleanolová, která zpomaluje a zastavuje růst Streptococcus mutant a Porphyromonas gingivalis. Právě tyto bakterie jsou zodpovědné za zubní kaz a onemocnění dásní. Fytochemikálie obsažené v rozinkách totiž zabraňují tvorbě zubního plaku, který patří k rizikovým faktorům při tvorbě zubního kazu. Prozatím však nebylo stanoveno množství rozinek, které mají na toto zdravotní riziko vliv.

Složení
Rozinky BIO 99,5 %, Slunečnicový olej BIO 0,5%

Alergeny
bez alergenů

Nutriční hodnoty na 100 g
Energie:
1 448 kJ / 346 kcal; Tuky: 0,4 g – z toho nasycené mastné kyseliny 0,0 g; Sacharidy: 79 g – z toho cukry 59 g; Vláknina: 5,2 g; Bílkoviny: 2,9 g;  Sůl: 0,02 g

Skladování
Skladujte v suchu, mimo přímé sluneční záření

Země původu
Turecko

BIO výrobek pod kontrolou: CZ-BIO-002

Výrobce
Wolfberry s.r.o., Bohunická 5, 619 00 Brno

Obsah
100 g

30 dalších produktů ve stejné kategorii: