Slunečnicové semínko BIO 500 g Wolfberry

40260

Nový produkt

Slunečnicové semínko BIO 500 g Wolfberry. Chutná a zdravá semínka obsahují esenciální mastné kyseliny a celou řadu vitamínů a minerálů.

Více informací

share

98 Kč s DPH

196 Kč/kg

Více informací

Charakteristika
Slunečnicová semínka patří k potravinám s nejširší škálou obsažených látek. Jsou jedním z nejbohatších zdrojů vitamínů E, kterého 100 g semínek obsahuje téměř trojnásobek doporučené denní dávky. Kromě toho obsahují i nezanedbatelné množství hořčíku, fosforu, nebo vitamínů řady B.

Slunečnicová semínka obsahují kromě kyseliny olejové především cennou kyselinu linolovou. Ve 100g semínek jí je 23.05 g. Při denní konzumaci 10 g této kyseliny má tato složka příznivý vliv na udržení normální hladiny cholesterolu v krvi.

Pokud jsou semínka dobře rozžvýkaná, nebo rozmělněná, pak jsou velice dobře stravitelná. Právě to je jednou z podmínek, aby si z nich organismus vzal to, co potřebuje, protože jinak projdou trávicím traktem bez toho, že by tělu předaly cenné látky. Proto osobám, které mají problémy s chrupem, budou lépe vyhovovat semínka pomletá najemno.

Slunečnicová semínka BIO Wolfberry jsou získaná z ekologického zemědělství a dají se rovnou konzumovat, nebo použít do zeleninových či ovocných salátů, pečiva, nebo do různých kaší.

Složení
Slunečnicová semínka BIO 100%

Alergeny
bez alergenů

Nutriční hodnoty ve 100g
Energie:
2513 kJ / 601 kcal; Tuky: 47 g - z toho nasycené mastné kyseliny 4,5 g; Sacharidy: 16 g - z toho cukry: 2,6 g; Vláknina: 8,6 g; Bílkoviny: 24 g; Sůl: 0,02 g

Skladování
Skladujte v suchu a temnu

Země původu
Slovensko

BIO výrobek pod kontrolou: CZ-BIO-002

Výrobce
Wolfberry s.r.o., Bohunická 5, 619 00 Brno

Obsah
500 g

30 dalších produktů ve stejné kategorii: