Sleva!
Špaldová mouka BIO 400 g Wolfberry Zobrazit větší

Špaldová mouka BIO 400 g Wolfberry

40087

Nový produkt

Špaldová mouka BIO 400 g Wolfberry dodá organismu celou řadu vitamínů, minerálů, bílkovin a vlákninu. Je lehce stravitelná a výborně se hodí výrobě chleba, zavářky do polévky nebo zahušťování polévek a omáček.

Více informací

share

49 Kč s DPH

-23 Kč

72 Kč s DPH

123 Kč/kg

Více informací

Charakteristika
Pšenice špalda (Triticum spelta L.) patří k nejstarším kulturním obilovinám, která se v prehistorické době pěstovala především na Blízkém východě. Špalda je velice lehce stravitelná, má oříškovou chuť a patří do skupiny pluchatých pšenic.

Chleby s přídavkem špaldové mouky mají výraznou chlebovou vůni, velký objem, krásně popraskanou kůrku, perfektně chutnají a dlouho vydrží vláčné a čerstvé. Špalda navíc obsahuje téměř všechny základní složky důležité pro organismus. Díky většímu podílu aleuronové vrstvy tak obsahuje pšenice špalda v průměru 16% bílkovin, což je mnohem více, než u klasické pšenice.

Aminokyselinové složení je u klasické pšenice a špaldy téměř totožné, pouze obsah esenciálních aminokyselin je u špaldy vyšší. Špalda tak obsahuje poměrně značné množství nenasycených mastných kyselin a neobsahuje cholesterol. Obsah lepku se v ní pohybuje okolo 40% a jeho kvalita je velmi vysoká. Konzumace špaldové mouky ale v některých případek alergii u celiaků vůbec nevyvolává, v každém případě je ale její konzumace nutná prodiskutovat s lékařem.

Špalda, díky tomu, že není šlechtěná, tak si zachovává svoje přirozené vlastnosti a má oříškovou chuť. Ve Wolfberry špaldové mouce najdete celou škálu minerálních látek, vitamínů a více než 12% bílkovin. Je vyráběná ze zrn rostlin pěstovaných v BIO kvalitě na kontrolovaném ekologickém zemědělství. Výborně se hodí na pečení chleba a různého pečiva, ale i na přípravu zavářek do polévky nebo na zahušťování pokrmů

Složení
Špaldová mouka BIO 100% jemná celozrnná

Alergeny
Lepek

Nutriční hodnoty ve 100g
Energie: 1214 kJ / 290 kcal; Tuky: 1,8 g - z toho nasycené mastné kyseliny 0,3 g; Sacharidy: 55 g - z toho cukry 6,8 g; Vláknina: 5 g; Bílkoviny: 13 g; Sůl: 0 g

Skladování
Skladujte v suchu a temnu

Země původu
Holandsko

Zemědělská produkce EU

BIO výrobek pod kontrolou: CZ-BIO-002

Výrobce

Wolfberry s.r.o., Bohunická 5, 619 00 Brno

Obsah
400 g

Parametry

Cílová skupina VEGAN, BIO

18 dalších produktů ve stejné kategorii: